Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anglický plnokrevník

Popis plemene:

Výška:Různá.Může být 144,2 cm, ale i více než 173cm.V Průměru je 162-164,5cm.

Zbarvení:Prakticky všechna zbarvení, nejčastěji hnědáci, ryzáci nebo tmaví hnědáci. Rovněž bělouši, vraníci a mourci.Bíle znaky jsou přípustné.

ObrazekStavba těla:Různorodá, ale nejlepší jednotlivci mají vinikající stavbu těla charekterizovanou ušlechtilou inteligentní hlavou,elegantním krkem, šikmými plecemi, krátkým silným tělem s hlubokým hrudníkem, silnou svalnatou zádí s dobře nasazeným ocasem, čistýma tvrdýma nohama se sestupnými hlezna a minimálně 20 cm dlouhou kostí pod karpem.

Zajímavé údaje: Byerley Turk byl chycen kapitánem Byerleym v Budě v osmdesátých letech sedmnáctého století, který v jeho sedle absolboval bitvu na řece Boyne a pak ho poslal do Anglie jako jednoho ze zakladatelů plemene. Jeho pravnuk Turk Herod patří mezi nejvýznamější hřebce celé historie tohoto plemene. Darleyho Arabiana, narozeného v roce 1700, získal Thomas Darley a poslal ho do Anglie ze Obrazeksyrského přístavu Aleppo. Ten založil linii Eclipse-Eclipse byl jedním z nejslavnějších závodních koní všech dob. Godolphin Arabian se narodil v Jemenu v roce 1724, byl převezen přes Sýrii do Tunisu a později věnován tuniským bejem francouzkému králi, který ho později prodal Edwardu Cokeovi z Derbyshiru. Nakonec se dostal k lordu Goldophinovi a založil linii Matchem. Linie Herod, Eclipse a Matchem spolu s Highflyerem (synem Heroldovým) představují první čtyři linie moderních plnokrevníků. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What you necessary to remember back high-pitched blood exigency

(ABiobiaRam, 8. 10. 2018 7:42)

Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-moins-cher-nantes/

Strong blood pressure

(APaypeMesMex, 29. 7. 2018 19:18)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-quebec/

zlozvyky

(sara havlickova, 23. 1. 2008 19:40)

je to pekne udelane

kun

(re.ry., 27. 12. 2007 12:04)

Napiš te tam oněm víc

Hele?

(Nihasa, 28. 8. 2007 1:12)

A víš proč byl Eclipse tak slavny jak pišeš??